כל מה שצריך לדעת על מימון סולארי

אם אתה בשוק של פאנלים סולאריים, מובן אם תג המחיר הגבוה עשוי לגרום לך להשהות. פאנלים סולאריים למגורים יעלו לבעלי בתים בסביבות 16,000 דולר כאשר הם משלמים על הסף. העלות המלאה בפועל להתקנת פאנלים סולאריים יכולה להגיע עד $35,000, אך הנחות בתוספת תמריץ מס פדרלי משמעותי מורידות את העלות לכמעט מחצית.

הסבה לשמש היא בהחלט השקעה גדולה, אבל היא יכולה להשתלם עם עלויות שירות נמוכות יותר. מדריך מימון סולארי זה יסביר את האפשרויות שלך לשלם את החשבון אם אתה חושב לעבור לשימוש באנרגיה חלופית כדי להפעיל את הבית שלך.

1. מזומן

נתחיל עם האמצעים הברורים ביותר למימון פאנלים סולאריים: כמו בכל פרויקט שיפוץ בית, אם יש לך מזומן נוסף בבנק, אולי תשקול בחירת מתקין סולארי. זה צעד טוב אם אתה מתכנן להישאר בבית הנוכחי שלך במשך שנים רבות, כי ככל שעובר כל חודש, מה שאתה בדרך כלל משלם עבור חשמל נשאר בכיס שלך. על ידי בעלות על הפאנלים הסולאריים שלך באופן מוחלט, תוכל לנצל את ההנחה הנדיבה ואת תמריצי המס באופן מיידי.

אנרגיה

יתרונות: תוכל לנצל את סכום החיסכון המרבי מהרכישה הסולארית שלך, כולל כל תמריצי מס והנחות.

חסרון: אתה תפסיד כסף אלא אם כן אתה מתכנן להישאר בבית במשך שנים.

עיין במדריך שלנו לפאנלים סולרים יד 2 למידע נוסף על מימון מערכת סולארית יד שנייה.

2. הלוואות סולאריות

אתה יכול לממן פאנלים סולאריים באמצעות הלוואה סולארית – כפי שהשם מרמז. מדובר בהלוואות למטרה מפורשת של מימון מתקנים סולאריים. עם הלוואה סולארית, אתה יכול להתקין את הפאנלים ולהתחיל להשתמש בהם כדי להפעיל את הבית שלך מיד עם מעט כסף. תוכנית התשלומים תהיה כרוכה בתשלומים חודשיים על פני תקופה של זמן בתוספת ריבית.

הלוואות סולאריות הן אופציה מסקרנת עבור בעלי בתים. הרציונל הוא שאם אתה כבר יכול לשלם את חשבון החשמל שלך, אתה יכול בעצם לעמוד בתשלומי ההלוואה הסולארית. שוב, אתה תהיה הבעלים של הפאנלים באופן מוחלט, מה שאומר שאתה גם מעוניין בכל תחזוקה או שירות שהם עשויים להזדקק להם לאורך זמן.

יתרון: אתה יכול לנצל את ההנחות והתמריצים במס כפי שהיית עושה אילו שילמת עבורם באופן מוחלט.

חסרון: אתה אחראי לתחזוקה שלהם, למרות שעדיין לא בבעלותך המלאה.

3. חכירה סולארית או הסכמי רכישת חשמל (PPA)

במדינות מסוימות, בעלי בתים יכולים לשכור פאנלים סולאריים או לממן אותם באמצעות מה שמכונה הסכמי רכישת חשמל (PPA). בחוזי שכירות או PPA אלה, צד שלישי מחזיק ומתקין את מערכת הפאנלים הסולאריים על הגג שלך, ואז אתה משלם לאותו צד עבור האנרגיה שלך בכל חודש. תחסוך כסף [1] – בדרך כלל בסביבות 10% עד 30% מתחת לחשבון החודשי הנוכחי שלך. חלק מה-PPAs ינעלו אותך בתעריף מוגדר, אבל יש כאלה שיש להם פריסת תשלומים שעולה מדי שנה.

יש כמה חסרונות רציניים לחכירה סולארית או PPA. כמו בחכירת רכב, אתה משלם על משהו שאין בבעלותך. ככזה, אינך יכול לנצל כל הנחות מס או תמריצים אחרים הנלווים לבעלות על אותם פאנלים סולאריים באופן מוחלט.

אמנם זה נכון שמערכת אנרגיה סולארית יכולה להעלות את ערך הבית שלך במכירה חוזרת, אבל זה שונה עם ליסינג מכיוון שאולי לא תוכל להעביר בעלות בקלות – ואולי הקונה החדש לא ירצה את הפאנלים הסולאריים מלכתחילה. אם הדבר האחרון הוא המקרה, ייתכן שתעמוד בפני עמלת סיום חכירה כבדה.

פנלים סולאריים

כדאי גם לשים לב שיכולים להיות סיבוכים עם השכרות פאנלים סולאריים פעילים או PPAs כאשר מגיע הזמן למכור את הבית שלך. אם הבעלים החדש רוצה להשתלט על חוזה השכירות, סביר להניח שניתן להעבירו. עם זאת, אם הם לא עושים זאת, זה עלול להיות יקר להסיר את הפאנלים הסולאריים האלה, מה שמביס את המטרה של השגת הפאנלים הסולאריים מלכתחילה. ככזה, מומלץ לעשות מחקר ולראות אם יש תנאי שכירות סולארית שהם גמישים או מתאימים לציר הזמן שאתה מתכנן להישאר בביתך.

יתרונות: אתה יכול להוריד את חשבון האנרגיה החודשי שלך.

חסרון: אין הטבות מס או הנחות, בנוסף זה עלול לגרום לבעיות למכירה חוזרת.

4. מיחזור מזומן אאוט או HELOC

מלבד עבודה ישירה מול מחלקת המימון בחברת הפאנלים הסולאריים, ישנן דרכים נוספות להבטיח מימון עבור התקנת הפאנלים הסולאריים שלכם. אם אתה מחפש למחזר את המשכנתא שלך, אתה יכול לשקול מיחזור מזומן. זה מאפשר לך לחלץ מזומנים מההון העצמי של הבית שלך, שבעלי בתים מייעדים לעתים קרובות לשיפורי הבית הדרושים או כדי לשלם חובות אחרים.

אפשרות מימון חלופית נוספת היא מסגרת אשראי של בית הון (HELOC). זה מאפשר לך לנצל את ההון העצמי של הבית שלך ולהשתמש בו ככרטיס אשראי בריבית נמוכה יותר, כך שתוכל לקבל גישה למזומן עבור פרויקטים ביתיים.

יתרונות: תהיה לך גישה למזומן או הלוואה בריבית נמוכה כדי לשלם עבור הפאנלים הסולאריים.

חסרון: מימון מחדש ויישומי HELOC עשויים להימשך זמן מה לעיבוד.

5. השכרה

השכרה היא אפשרות נוספת להתקנת פאנלים סולאריים, אך נכון לעכשיו, היא זמינה רק דרך טסלה. השכרת פאנלים סולאריים מאפשרת לך לרתום את כוחה של אנרגיה חלופית בתעריף חודשי נמוך. עם זאת, בדיוק כמו בליסינג, אינך הבעלים של הפאנלים הללו וגם לא תקבל מהם הטבות מס או הנחות. אתה תרוויח מחשבון אנרגיה נמוך בהרבה בכל חודש, כך שזה עדיין מהווה חיסכון לבעלי בתים. 

מערכת אנרגיה

יתרונות: אתה יכול להוריד את חשבון האנרגיה החודשי שלך מיד.

חסרון: אתה לא הבעלים שלהם, וגם אתה לא יכול ליהנות מכל תמריצי מס.

להלן המדריך שלנו להשכרת גגות למערכת סולארית, שאולי תרצה לבדוק גם בעת בחירת מערכת סולרית לעסק או לבית שלך.

שורה תחתונה

כמו בכל הפרויקטים הגדולים של שיפוץ הבית, התקנת פאנלים סולאריים דורשת מחקר וקבלת החלטות קפדנית. הקפד לחקור את מיטב חברות השמש ולקבוע את המספרים כך שאתה אכן הולך לראות חיסכון משמעותי לאורך זמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן