חוות סולאריות: מהן ואיך הן עובדות?

יבול המזומנים האחרון שהגיע לשדות החווה: פאנלים סולאריים. זה נכון – חוות סולאריות צומחות ברחבי אמריקה בכל הצורות והגדלים, החל מקטנות שמאירות קהילות מקומיות ועד לחוות סולאריות ענקיות בקנה מידה שימושי המספקות כוח לאלפי בתים. בעשור האחרון לבדו, חוותה השמש קצב צמיחה שנתי ממוצע של 49%. בואו נדבר יותר על חוות סולאריות, הסוגים השונים של חוות בחוץ ועל הפרטים הספציפיים כמו העלות, תפוקת החשמל ועוד.

מהי חוות סולארית?

חווה סולארית היא אוסף גדול של פאנלים סולאריים פוטו-וולטאיים (PV) שסופגים אנרגיה מהשמש, ממירים אותה לחשמל ושולחים את החשמל הזה לרשת החשמל לצורך הפצה וצריכה על ידי לקוחות כמוך. חוות סולאריות – שלעיתים תראו שנקראות פארקים סולאריים או תחנות כוח פוטו-וולטאיות – מותקנות בדרך כלל על הקרקע במקום על גגות ומגיעות בכל הצורות והגדלים.

חווה סולארית

סוגי חוות סולאריות

מתוך עשרות אלפי התקנות פאנלים סולאריים ניתן לקבץ לשני סוגים של חוות סולאריות, שניהם על פי גודל.

  • סולם תועלת
  • סולארי קהילתי

אנרגיה סולארית בקנה מידה שירות

בראש ובראשונה, הביטוי "קנה מידה שימושי" יכול להיות מעט מטעה. מבחינה טכנית, כל פרויקטי האנרגיה הסולארית – בין אם זה כמה פאנלים על הגג או דונם שלם מהם – נמצאים "על הרשת" ומספקים לחברת החשמל המקומית חשמל מופעל סולארי. הפעם היחידה שבה פרויקט אנרגיה סולארית אינו באמת בקנה מידה שירות הוא כאשר הוא מנותק לחלוטין מהרשת ולא מחובר דרך קו חשמל. זה כמעט אף פעם לא המקרה.

אבל למטרותינו ולרוב הדיונים מסוג זה, חוות סולאריות בקנה מידה שימושי מתייחסות לאותם שטחי אדמה מסיביים שבהם פאנלים סולאריים משתרעים מעבר לאופק. התקנת מערכת סולארית מורכבת ממאות אלפי פאנלים סולאריים שסופגים אנרגיה מהשמש, מייצרים זרם חשמלי ומחלקים את הכוח הזה בקווי מתח גבוה. החשמל עובר לאורך קווי החשמל הללו לרשת החשמל, ובסופו של דבר עושה את דרכו לביתך.

חוות סולאריות קהילתיות

חוות סולאריות קהילתיות הן מתקנים סולאריים בקנה מידה קטן המייצרים כ-5 מגה וואט של חשמל עבור קהילה מקומית של בתים ועסקים. הכוח מתחלק בין כל מי שמשתתף בתכנית. בהתאם למספר התושבים וכמות הייצור, התושבים יכולים לקבל הפחתה בחשבון החשמל שלהם עבור השקעה בפרויקט הסולארי הזה.

הנה איך עובד פאנל סולארי:

הפאנלים הסולאריים מותקנים בשטח גדול ופתוח בשכונה הזוכה לחשיפה מרבית לאור השמש.

האנרגיה הסולארית מוזנת לרשת החשמל הגדולה יותר באזור.

אנשים שהצטרפו לתוכנית הסולארית יראו את חשבון האנרגיה שלהם מותאם לכמות האנרגיה שנוצרת ביחס לגודל ביתם.

solar

זה אפשרי עם טכנולוגיה הנקראת "מדידה רשת וירטואלית [1]". חברת האנרגיה הקמעונאית שלך תזכה את החשבון שלך עבור כמות החשמל שהחווה הסולארית הקהילתית שלך מייצרת ביחס לעומס האנרגיה של הבית שלך.

סולארית קהילתית שונה גם מסולארית בקנה מידה שימושי מכיוון שהיא נחשבת לאנרגיה מבוזרת או למשאב ייצור מבוזר (DER). החשמל המיוצר על ידי החווה הסולארית הקהילתית משמש להפעלת הבתים בטווח קרוב. לפיכך, סביר להניח שהם יאבדו חשמל אם הרשת תרד. לעומת זאת, חשמל המיוצר על ידי חוות סולאריות בקנה מידה שירות יכול לעבור קילומטרים על קילומטרים עד שהוא מגיע ליעדו, בין אם זה הבית או העסק שלך. בסופו של דבר, לשניהם יתרונות ייחודיים המניעים את התעשייה הסולארית קדימה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן