מהי אנרגיה סולארית?

אנרגיה סולארית משתמשת באור ובחום של השמש כדי לייצר חשמל מתחדש או "ירוק". הצורה הנפוצה ביותר של אנרגיה סולארית רתומה על ידי פאנלים סולאריים, או תאים פוטו-וולטאיים. בתחנות כוח פוטו-וולטאיות, הן מסודרות כמעט מקצה לקצה כדי ללכוד אור שמש בשדות גדולים. אתה גם תראה אותם על גבי בתים ובניינים אחרים לפעמים, גם כן. התאים נוצרים מחומרים מוליכים למחצה. כאשר קרני השמש פוגעות בתאים, היא משחררת אלקטרונים מהאטומים שלהם. זה מאפשר לאלקטרונים לזרום דרך התא ולייצר חשמל.

בקנה מידה גדול בהרבה, קולטי שמש יכולים לייצר חשמל עבור אלפי אנשים בו זמנית. תחנות כוח סולאריות-תרמיות משתמשות במגוון טכניקות להפקת חשמל באמצעות השמש. אנרגיית השמש משמשת להרתחה של מים אשר, בתורו, מפעילה טורבינת קיטור לייצור באופן דומה לזו של תחנות כוח פחמיות או גרעיניות.

קרא עוד על כמה חשמל מייצר פאנל סולארי כאן.

יתרונות וחסרונות אנרגיה סולארית

לאנרגיה סולארית יש יתרונות וחסרונות. חשוב למצוא אנרגיה שמתאימה לך, והקביעה אם אנרגיה סולארית תתאים לאורח החיים היומיומי שלך היא בראש סדר העדיפויות. להלן מספר גורמים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחליטים איזו בחירת אנרגיה מתאימה לך.

שמש על הגג

יתרונות

היתרונות של הפעלת הבית שלך באנרגיה סולארית הם רבים, אבל צמצמנו את הרשימה לחשובים ביותר. הנה כמה יתרונות להחלפת הבית או העסק שלך לאנרגיה סולארית.

מוריד את חשבון החשמל שלך

הפחתת חשבון החשמל החודשי היא בראש סדר העדיפויות ברוב הבתים, ויצירת אנרגיה משלך באמצעות כוח השמש היא דרך פשוטה להפחית את חשבון החשמל שלך.

לא רק שאנרגיה סולארית חוסכת כסף, אלא שהיא יכולה לעזור לך להרוויח יותר. חלק מ מערכת השמש הביתית מועמדות לתמריצים ברמת המדינה, להנחות ולזיכויי מס פדרליים [1]. על מנת להיות כשיר, המערכת חייבת להיות מאושרת על ידי תאגיד Solar Rating and Certification Corporation (SRCC) או שירות דומה שאושר על ידי ממשלת המדינה שלך. מכיוון שאתה בוחר באפשרות חשמל בטוחה וירוקה יותר, הממשלה תתגמל אותך בהפחתת מס שתעזור לך לחסוך כסף בהתקנה.

ידידותי לסביבה

לאנרגיה סולארית יש הרבה פחות פליטות פחמן מהצורות הסטנדרטיות של אנרגיה לא ירוקה המסתמכות במידה רבה על דלקים מאובנים. פליטת גזי חממה אינה משמעותית מכיוון שאנרגיה סולארית אינה משתמשת בשריפת דלק. כל קילוואט שעה (קוט"ש) של אנרגיה סולארית מפחיתה באופן משמעותי את פליטת גזי חממה כמו CO2 ומזהמים מסוכנים אחרים כגון תחמוצות גופרית, תחמוצות חנקן וחלקיקים. ככל שיותר אנשים יבחרו באנרגיה מתחדשת, האוויר שלנו יהיה נקי יותר.

מניע אותנו לקראת עצמאות אנרגטית

משאבים מוגבלים כמו דלקים מאובנים ייגמרו יום אחד ולא ניתן יהיה להחליף אותם, אבל השמש תמשיך לזרוח עוד 5 מיליארד שנים בערך. הישארות עצמאית תאפשר למשאבים המתחדשים שלנו לצמוח ככל שהטכנולוגיה מתפתחת יותר ואנו מוצאים דרכים נוספות לשלב אנרגיה מתחדשת בחיי היומיום.

יציב

אנרגיה סולארית יכולה להיות משאב יציב במשך מיליארדי שנים. זהו משאב האנרגיה השופע ביותר על פני כדור הארץ – 173,000 טרה-וואט של אנרגיה סולארית פוגע בכדור הארץ ללא הרף. זה יותר מפי 10,000 מצריכת האנרגיה הכוללת בעולם.

תחזוקה נמוכה

רוב מערכות האנרגיה הסולארית מגיעות עם אחריות מורחבת מאוד – לפעמים עד 25 שנים. תחזוקה דורשת בדרך כלל רק ניקוי שנתי, ויש צורך להחליף את ה-PV השמש והחלקים התרמיים הסולאריים בערך כל 10 שנים. אין חלקים נעים, אז יש פחות שיכול להתקלקל או להשתבש. מאחר ומערכות אנרגיה סולארית קלות לתחזוקה, לא תצטרך להשקיע יותר מדי תיקונים. זה גם הופך את מערכות האנרגיה הסולארית לבחירה אטרקטיבית עבור אנשים שאולי לא יוכלו לתקן או לתחזק מכשירי חשמל ביתיים.

אנרגיה ירוקה

מועיל לרשת החשמל

מכיוון שאנרגיה סולארית מעמיסה פחות על רשת החשמל, חלק מהמדינות מציעות מדיניות מדידת נטו. מדיניות מדידת נטו מאפשרת למי שמייצר חשמל סולארי למכור חשמל עודף לחברת חשמל בתעריף קמעונאי ולקבל זיכוי על חשבון החשמל שלהם. זיכוי זה מקזז את צריכת החשמל של הלקוח בזמנים אחרים של היום או השנה, מה שמפחית את כמות החשמל שאתה צריך לספק (ולשלם עבור) משירות.

חסרונות

למרות שישנן סיבות רבות לעבור לאפשרות אנרגיה מתחדשת ידידותית לסביבה, אנרגיה סולארית אינה הטובה ביותר עבור כולם.

השקעה ראשונית משמעותית

ההתקנה הראשונית של מערכת חשמל סולארית יכולה להיות די יקרה מראש. כל חברה מציעה אפשרויות תמחור שונות. העלות עשויה להשתנות בהתאם למיקום שלך, מספר הפאנלים הסולאריים הדרושים, דרישות ההתקנה ודמי העבודה. זה יכול להיות קשה למשקי בית מסוימים, וקבלת הלוואה או צבירת חוב בכרטיס אשראי עשויה להיות האפשרות היחידה לרכישה.

לא עובד בלילה

אנרגיה סולארית מסתמכת על רשתות שירות להפקת חשמל בלילה כשהשמש אינה בחוץ. לכמה מערכות פאנלים סולאריים יש גיבוי סוללה אופציונלי אך לא כולן זמינות עם אפשרות זו. אז כשהשמש לא זורחת, תצטרך להסתמך על רשת האנרגיה כמו כולם.

אחסון אנרגיה

אם לא תשתמשו באנרגיה הסולארית שלכם באופן מיידי, יהיה עליכם לאחסן אותה על סוללות, שעלולות להיות יקרות וגם גוזלות מקום. סוללות אלו נטענות במהלך היום כך שתהיה לך אנרגיה לשימוש בלילה.

אילוצי שטח

ככל שתזדקקו ליותר חשמל, כך תזדקקו ליותר פאנלים סולאריים, מה שמוביל ליותר מקום בו תצטרכו להשתמש. לא לכל הגגות יש מקום מספיק לצייד את מספר הפאנלים הסולאריים שלקוחות רוצים או דורשים. ניתן לאחסן פאנלים סולאריים גם בחצר שלך, אך היא זקוקה לגישה לכמות שפע של אור שמש, כך שחצרות עם עצים לא יספיקו.

מיקום חשוב

למרות שהשמש היא מקור אנרגיה שופע, עוצמתה וזמינותה עשויות להשתנות בכל העולם. בהתאם למקום מגוריכם, תנאי מזג האוויר שלכם עשויים להיות גשומים ומעוננים יותר ממקומות אחרים. בחלקים מסוימים של העולם, השמש לא תופיע במשך ימים בחורף, מה שיכול להוות בעיה עבור אלה המסתמכים על מקורות אנרגיה סולארית.

התקנת מערכת סולארית

ליקוי חמה יכול להשפיע גם על מחוללי אנרגיה סולארית. במהלך ליקוי חמה, אלה עם מערכות סולאריות יצטרכו לקבל חשמל ממקורות חשמל אחרים כדי להשלים את הירידה באנרגיה הסולארית. אם אתה גר באזור עם אור שמש נמוך, תכנון הוא הכל. יש גיבויי סוללה נאותים כדי לעבור את הזמנים האפלים יותר.

האם סולאר מתאים לך?

כאשר לקוחות אנרגיה פונים לאפשרויות אנרגיה מתחדשות וירוקות יותר, חשוב להבדיל בין היתרונות והחסרונות שלהם.

לפני שאתה מתחייב למקור אנרגיה חדש וירוק יותר, נסה להקים תקציב שיהיה סביר לך ולמשפחתך.

לאחר מכן, חשב כמה עולה פאנל סולארי לך בטווח הארוך וכמה זה יחסוך לאורך זמן.

ערוך רשימה של יתרונות וחסרונות המותאמים אישית לך ולמשפחתך באופן ספציפי, כדי שתוכל להבין טוב יותר אילו אפשרויות מועילות לך יותר על פני אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן